• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura mocno związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele godnych uwagi zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: sportlajf.pl, herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, http://zoo-safari.net.pl

Inne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.